Ale myslím si tohle: na to, abyste uspěla v politice nebo abyste se dostala do vězení, potřebujete zhruba stejnou sadu vlastností. Záleží pak jenom na tom, jakou máte tuhle sadu doplněnou inteligencí, vzděláním, sociální vrstvou atd., aby se rozhodlo jestli skončíte v PČR nebo ve vězení. A tyhle vlastnosti, v podstatě ochotu špinit si ruce a jednat nemorálně, mají prostě spíš muži, no.
Bylo by prima, kdyby nám vládli lidé moudří, vzdělaní, nezištní, nezkorumpovatelní, pracovití, schopní… ale ti nejsou ani v politice ani ve věznicích 🙂
Kvóty ne, ani do politiky ani do věznic.
]]>Píšete, že nevíte, jestli se dá úspěch v zaměstnání posuzovat podle vystudovaného oboru. To je logický nesmysl a ani nic takového jsem nenapsal.
Nicméně obecně uplatnění ve společnosti, cena na trhu práce, možnosti a příležitosti, s volbou oboru velmi úzce souvisí. A ti úspěšní, kteří se uplatňují nejlépe, pak žádné kvóty pro své osobní uplatnění nepotřebují.
Možná, že jsem zaujatý k poslední dobou velmi populárním „gender studies“, ale proboha, kdo nás bude, až budeme staří, živit? Filosofie, při vší úctě k tomuto oboru , se nenajíme. Ano – i filosofy naše společnost potřebuje, ale nemusí jich být zrovna plný pracovní úřad. Vždyť kvalitních techniků, stavařů, „ajťáků“, designérů, ale i lékařů v určitých oborech (třeba zubních) je akutní nedostatek a jejich absenci přímo denně pociťujeme.
To jsem tím myslel.
]]>V článku mě pobavila představa pánů hlasujících v sauně: pokud měli na sobě prostěradla, muselo to tam vypadat jako v římském senátu.
CCC2 – že by varianta CCCP
]]>Vidím, že je nejvyšší čas napsat pěkně ostrý článek o utrpení levorukých harfenistek, aby se NĚKTERÝM chytrákům konečně otevřely ty jejich krhavé oči. :-/
]]>